دسته بندی : فضای ذخیره سازی , EMC

EMC Data Domain | دیتا دامین EMC

سیستم‌های ذخیره‌سازی حذف داده‌های تکراری  EMC Data Domain

سیستم‌های ذخیره‌سازی حذف داده‌های تکراری EMC Data Domain انقلابی در پشتیبان‌گیری، آرشیو و بازیابی اضطراری ایجاد کرده‌اند؛ این سیستم‌ها سرعت بسیار زیاد و قابلیت داخلی حذف داده‌های تکراری دارند. این نوآوری به همراه Flash SSD در نسل جدید محصولات ذخیره سازی EMC Data Domain میان رده و بزرگ Dell EMC وجود دارد. با تجمیع از پشتیبان‌گیری و آرشیو داده بر روی استورج EMC Data Domain ، علاوه بر اینکه می‌توان حجم ذخیره‌سازی را 10 تا 55 برابر کاهش داد، می توان دیسک را برای نگهداری طولانی مدت داده‌ها مقرون به صرفه On-Site  و برای Replication مبتنی بر شبکه های WAN در سایت‌های بازیابی از بحران بسیار کارامد کرد.

سیستم عامل Dell EMC Data Domain

سیستم عامل Data Domain به EMC Data Domain Storage کمک می‌کند تا سرعت بسیار بالا، بازدهی مناسب و توان عملیاتی تا 68 TB/Hour را برای یک زیر ساخت Data Protection ارائه وفراهم کند؛ در عین حال این سیستم عامل همچنین این امکان را می‌دهد تا پشتیبان‌گیری‌های بیشتری در زمان کوتاهتر انجام شود، و فشار بر روی Backup windowها کاهش یابد. DD OS از فرآیند Variable-Length Deduplication استفاده می‌کند تا ‌ فضای مورد نیاز برای نگاهداری نسخ پشتیبان گیری شده  را حداقل نماید و امکان جایگذاری داده‌ها را بر روی بخشی از دیسک که از داده‌های زائد پاک شده است، فراهم کند. بدین ترتیب نیازمندی به فضای ذخیره‌سازی و آرشیو به طور متوسط 10 تا 55 برابر کاهش می‌یابد، و استفاده از دیسک بجای Tape مقرون به صرفه می‌شود.

داده‌هایی که محتوای تکراری آنها حذف شده است را می‌توان بر روی WAN در یک Remote Site یا یک سایت Cloud Service Provider و یا Dell EMC ECS  برای انجام عملیات بازیابی از بحران ، حذف نیاز به Tape-Based Backups ، یا متمرکز کردن Tape backup ها  در یک Central site ، Replicate کرد. محصولات  EMC Data Domain Storage قابلیت تجمیع پشتیبان‌گیری و آرشیو داده بر روی یک زیرساخت را فراهم می‌کند. بدین ترتیب با حذف سیلوهای Backup و آرشیو، و Overhead ناشی از آن، امکان یکپارچگی بیشتر فراهم می‌شود. سیستم عاملی که به DD OS امکان می‌دهد تا در عین حداقل کردن نیازمندیهای مربوط به دیسک عملکردی عالی را ارائه دهد، ساختار مقیاس‌پذیر ( SISLTM ( Dell EMC Data Domain Stream-Informed Segment Layout است. SISL به طور خاص از Continued Advancement عملکرد CPU بهره می‌گیرد تا با حداقل کردن دسترسی دیسک به داده‌های Deduplicated عملکرد محصولات ذخیره سازی EMC Data Domain را هر چه بیشتر بهتر نماید.

اطلاعات محصولات

 • مشخصات فنی

اگر از Dell EMC Data Protection Suite Family به عنوان پشتیبان برای استورج Data Domain استفاده شود، نیازمندی به فضای ذخیره‌سازی به طور متوسط حتی تا 36 برابر بیشتر کاهش پیدا می‌کند. بدین ترتیب داده‌های موجود بر روی دیسک برای دوره‌های نگهداری طولانی‌تر به صورت آنلاین وOn-site (موجود در محل) در دسترس خواهند بود، و بازیابی آنها سریع‌تر و مطمئن‌تر انجام می‌شود. این میزان بازدهی به ذخیره سازی EMC Data Domain امکان می‌دهد تا از 50 PB ظرفیت Logical بر روی یک سیستم استفاده کند؛ همچنین با پشتیبانی از Data Domain Cloud Tier می‌تواند از 100 PB داده‌ای که محتویات تکراری آن حذف شده است بر روی سرویس ابری نگهداری کند. با بهره‌گیری از قابلیت حذف داده‌های تکراری (Deduplication) و با استفاده از همان تعداد Floor Tiles که برای ذخیره سازی چند روزه مورد نیاز است، نگهداری از داده‌ ها بر روی دیسک به مدت 7 سال امکان پذیر می‌شود.

نمایندگی EMC Data Domain | فروش EMC Data Domain | محصولات ذخیره سازی EMC Data Domain | استورج Data Domain | نماینده دیتا دامین

نمایندگی EMC Data Domain | فروش EMC Data Domain | ذخیره سازی EMC Data Domain | استورج Data Domain | نماینده Data Domain Storage

 

موارد زیر بخشهایی از قابلیتهای نرم افزاری این سیستم یگانه در دنیای Disk-Based Deduplicated Backup Repositories می باشد :

 1. ساختار Global Compression که تلفیقی است از Unique Inline Deduplication و Overall Artificial Compression و پایه اصلی بسیاری از امکاناتی است که Data Domain می تواند برای سازمان فراهم آورد .
 2. ساختار Data Invulnerability Architecture شامل Inline Verification و Integrated Dual Disk Parity RAID 6 ،
 3. استفاده از مکانیزم Snapshot به منظور تست و انتقال به سایت های گوناگون در سازمان
 4. زمان‌بندی Capacity Reclamation به منظور مدیریت بهینه فضا و جلوگیری از هدر رفت فضای سیستم
 5. پشتیبانی از پروتکل LACP)، VLAN، IP aliasing)
 6. قابلیت یگانه Boost Data Domain که علاوه بر افزایش سرعت پشتیبان گیری می تواند در پهنای باند پشتیبان گیری از Source به Media server بهینه سازی 99 درصدی ایجاد کند.بعلاوه امکان استفاده از پهنای باند WAN متناسب را با قابلیت WAN Optimization برای سازمان فراهم می آورد (DD Replication ) . نکته دیگر سرعت Restore غیر قابل مقایسه با نرم افزاری دیگر می باشد . بعلاوه ترکیب DD Boost با Oracle RMAN و SQL Hot backup می تواند تحولی شگرف در ساختار پشتیبان گیری این سامانه ها پدید آورد . به عنوان یک پیشنهاد در محیط های مجازی (VI) ترکیب AVAMAR و DD Boost نتایج فوق الذکر را دو چندان می کند .
 7. Encryption Data Domain که در دو لایه Software و Hardware بصورت Built-in وجود دارد و بعلاوه می تواند با RSA نیز Integrate شود. امری که در سامانه های مشابه دیده نمی شود .
 8. Extended Retention Data Domain که به سازمان امکان نگاهداری صولانی مدت داده ها را همانند آنچه در Tape وجود دارد می دهد و در خانواده سیستمهای Enterprise آن قابل تامین می باشد.
 9. Replicator Data Domain قابلیتی ویژه که درباره آن می توان یک مقاله به نگارش درآورد.
 10. برنامه اختیاری Retention Lock Data Domain به منظور Meet کردن نیازهای ISMS سازمان و Compliance
 11. VTL Data Domain (برای سیستم‌های باز و محیط‌های عملیاتی IBM)
 12. Cloud Tier Data Domain و انتقال به Dell EMC ECS و Virtue stream Cloudبرای نگهداری بلند مدت داده
 13. امکان پیاده سازی شبکه پستیبان گیری با استفاده از NFS v3 بر روی TCP، CIFS و DD Boost بر روی انواع Media مانند پهنای باند 1 GbE یا 10 GbE یا (FC، (VTL بر روی FC، وNDMP.

برای سامانه های بزرگ Data Domain و به منظور افزایش کارایی و پایداری فیزیکی سیستم و اطمینان از Power می توان از DD Rack بهره برد .

قابلیتهای DD OS در سه سطر

قابلیت High-Speed, Scalable Deduplication

 • عملکردی تا 68 TB/Hr
 • کاهش 10 تا 55 برابری Protection Storage Requirements
 • قابلیت CPU-Centric Scalability

ساختار بسیار ویژه  Data Invulnerability Architecture

 • Inline Write/Read Verification, Continuous Fault Detectionا
 • پیکربندی Dual Disk Parity RAID 6

یکپارچگی کامل با سامانه های نرم افزاری پشتیبان گیری و Data Protection

 • علاوه بر Integration با دو نرم افزار برتر پشتیبان گیری Networker و AVAMAR از نرم افزارهای پشتیبان‌گیری و آرشیو برتر جهان از برندهایی همانند , Commvault , Veeam  Veritas  و . ..
 • یکپارچگی کامل با خانواده‌ محصولات Dell EMC Data Protection Suite

نسخه مجازی Data Domain ( گامی به سوی Software Defined Data Center )

امکان استفاده از Cloud Based Storage Repositories

 • نگهداری ساده، کارامد، و بلند مدت در سرویس‌های ابری عمومی، خصوصی یا ترکیبی
 • با کمک قابلیت ویژه Secure Multi-Tenancy امکان جداسازی منطقی داده‌های کاربران گوناگون از واحدهای گوناگون یک کسب و کار بزرگ به صورت ایزوله از یکدیگر فراهم می‌شود
 • بازیابی از بحران کم هزینه‌ در سرویس ابری

بازیابی از بحران سریع و کارامد و یگانه

 • نیازمندیهای مرتبط با پهنای باند را تا 98% کاهش می‌دهد

دسترسی آنی Instant Access

 • راه‌اندازی VMها از Protection Copies با بهره بردن از این موضوضع که Meta Data در SSD نگاهداری می شود و این یعنی امکان Instant VM recovery

نمایندگی EMC Data Domain | فروش EMC Data Domain | محصولات ذخیره سازی EMC Data Domain | استورج Data Domain | نماینده دیتا دامین

نمایندگی EMC Data Domain | فروش EMC Data Domain | ذخیره سازی EMC Data Domain | استورج Data Domain | نماینده Data Domain Storage

 

معماری ذخیره‌سازی پردازنده- محور (CPU-Centric)

معماری مقیاس‌پذیر (SISL (Data Domain Stream Informed Segment Layout که به عنوان یک Patent و اختراع ثبت شده است فشار را از Disk I/O (به عنوان یک Bottleneck) برمی‌دارد، و بدین ترتیب بقیه‌ی طراحی سیستم پردازنده- محور می‌شودسایر روش‌های Data Deduplication جهت افزایش Throughput  به دیسک‌های بیشتری نیاز دارند و این همان موضوعی است که علاوه بر افزایش هزینه کارایی را کاهش می دهد

معماری مقاوم در برابر آسیب‌پذیری داده استورج Data Domain به عنوان راهکار ذخیره‌سازی نهایی و برتر طراحی شده است تا امکان بازیابی مطمئن داده را در هر شرایطی برای هر نوع داده ای فراهم کند. به همین جهت در DD OS از معماری مقاوم در برابر آسیب‌پذیری داده‌ی ذخیره سازی Dell EMC Data Domain استفاده شده است تا بهترین دفاع را در مقابل مشکلات مربوط به Data integrity (یکی از اضلاع مثلث CIA) فراهم کند. . Inline Write And Read Verification در هنگام فشرده‌سازی و بازیابی داده از یکپارچگی آن در در زمان های Data Ingest و Retrieve کردن داده محافظت به عمل می آورد .

شناسایی و اصلاح خطاهای I/O در طی فرآیند پشتیبان‌گیری، نیاز به انجام چندباره‌ی پشتیبان‌گیری را از بین می‌‌برد، تکمیل به موقع فرآیند پشتبیان‌گیری را تضمین می‌کند و الزامات SLA را محقق می‌نماید. به علاوه، برخلاف سایر File System ها یا Enterprise Array ها ، شناسایی مستمر نقص(Fault Detection) و خود ترمیمی(Self  Healing) تضمین می‌کند داده در کل طول عمرش در Data Domain، قابل بازیابی باقی بماند.

End-to-End Data Verification

End-To-End Data Verification ، داده را پس از نوشته‌ شدن می‌خواند و آن را با آنچه به دیسک ارسال شده است مقایسه می‌کند، و بدین وسیله بررسی می‌کند که داده از سیستم فایل تا دیسک قابل دسترسی باشد و به عبارت دیگر، داده خراب نشده باشد. به طور خاص، وقتی سیستم عامل استورج Data Domain یک درخواست نوشتن را از نرم‌افزار پشتیبان دریافت می‌کند، یک مجموع کنترلی Checksum را برای داده محاسبه می‌کند. پس از تحلیل داده‌ از نظر Redundancy، Segment های داده‌ی جدید و مجموع کنترلی را ذخیره می‌کند. پس از اینکه کل داده‌ها بر روی دیسک نوشته شد، سیستم عامل EMC Data Domain Storage مشخص می‌کند که آیا می‌توان کل فایل را خواند یا نه؛ همچنین بررسی می‌کند که آیا مجموع Checksum داده‌ی خوانده شده با داده‌ی نوشته شده تطبیق دارد یا نه. بدین ترتیب درستی داده و امکان بازیابی آن در هر سطح سیستم تایید می‌شود.

با استفاده از رمزنگاری پیش از نوشتن داده بر روی دیسک می‌توان از داده‌های آرشیوی و پشتیبان ذخیره شده بر روی سیستم استورج Data Domain محافظت کرد. جهت بهره‌گیری از قابلیت امنیت پیشرفته‌ی Data-At-Rest ، رمزنگاری داخلی ذخیره سازی EMC Data Domain از کتابخانه‌های رمزنگاری RSA® BSAFE FIPS 140-2 استفاده می‌کند. استورج Data Domain از مدیریت کلید داخلی رمزنگاری بر روی هر سیستم یا مدیریت کلید خارجی از طریق مدیر حفاظت داده‌ی RSA پشتیبانی می‌کند و بدین ترتیب یک راهکار قدرتمند مدیریت طول عمر کلید رمزنگاری فراهم می‌آورد.

بازیابی از بحران سریع، کارامد و Scalable

وقتی داده بر روی EMC Data Domain Storage قرار می‌گیرد، استورج Data Domian می‌تواند فورا فرآیند Replication داده در یک سایت بازیابی اضطراری را آغاز کند. نرم‌افزار تکثیر کننده‌ی ذخیره سازی EMC Data Domain جهت محقق کردن الزامات DR می‌تواند فرآیند Replicate بر روی یک اتصال 10 Gb را با نرخ 52 TB/hr انجام دهد. DD OS تنها داده‌های فشرده شده‌ی Unique را در شبکه Replicate می‌کند، تنها به کسری از زمان مورد نیاز در روش‌های مرسوم Replicate و پهنای باند و هزینه‌ای مشابه آنها نیاز دارد. با بهره‌گیری از Deduplication میان سایتی، تنها داده‌ها‌ی غیر تکراری بر روی WAN جابجا می‌شوند. این امر می‌تواند نیازمدیهای پهنای باند WAN را تا 99% کاهش دهد، و Replication شبکه محور را سریع، مطمئن و مقرون به صرفه کند. جهت افزایش سطح امنیت، داده‌ را می‌توان با استفاده از پروتکل SSL رمزنگاری کرد.

EMC Data Domain Storage توپولوژی‌های Replication سازگارپذیری را فراهم می‌کند؛ از جمله‌ی آنها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • Full System Mirroring
 • Bi-Directional
 • Many-to-One
 • One-to-Many
 • Cascaded

نمایندگی EMC Data Domain | فروش EMC Data Domain | محصولات ذخیره سازی EMC Data Domain | استورج Data Domain | نماینده دیتا دامین

نمایندگی EMC Data Domain | فروش EMC Data Domain | ذخیره سازی EMC Data Domain | استورج Data Domain | نماینده Data Domain Storage

شرکت ماهان شبکه به عنوان نماینده EMC Data Domain و EMC Unity یکی از پیشگامان ارائه محصولات ذخیره سازی دیتا دامین EMC در ایران ، اقدام به تامین و  فروش EMC Data Domain نموده است. نمایندگی EMC Data Domain در ایران هر روزه به مشتریان کمک می‌کند تا پیشرفته‌‌ترین شبکه‌های سازمانی را بسازند. هدف ما به عنوان نماینده EMC Data Domain در ایران، همکاری با مشتریانمان به عنوان یک شریک قابل اطمینان است؛ تلاش می‌کنیم تا راهکارهای کارامد و انعطاف‌پذیری را برای آنها مهیا کنیم تا نه تنها با استفاده از این راه‌کارها شبکه‌شان را مدرن‌ کنند، بلکه با کمک آنها بتوانند ارزش تجاری واقعی را ارائه دهند.نماینده EMC Data Domain با استفاده از سبد محصولات ذخیره سازی دیتا دامین EMC کامل خود ، شما را در ساختن شبکه‌های قوی‌تر، امن‌تر و قابل اعتماد تر یاری می‌ رساند. تمرکز همه جانبه بر محصولات ذخیره سازی دیتا دامین EMC و تجربه وسیع ما در فروش EMC Data Domain و ارائه خدمات پشتیانی دیتا دامین EMC ما را قادر به ارائه خدمات با کیفیت بالا و تجربه‌ای عالی به مشتری می‌کند. همه افراد در نمایندگی EMC Data Domain بر ارائه استراتژیها، معماریها و فناوریهایی به مشتریانمان تمرکز دارند که مورد نیاز ساخت بهترین شبکه‌های تجاری اکنون و آینده هستند.

ایجاد و توسعه کانال نمایندگی EMC Data Domain در ایران از اولین اقدامات شرکت بوده و در همین راستا نسبت به اعطای نمایندگی EMC Data Domain به شرکتهای فعال در مراکز استانها اقدام شده است. نماینده EMC Data Domain شرکت ماهان شبکه در سراسر کشور موظف به فروش EMC Data Domain با قیمت رقابتی و با گارانتی معتبر می باشند. شایان ذکر می باشد، کلیه محصولات از نماینده EMC Data Domain در خارج از کشور تامین شده و شرکت ماهان شبکه بصورت 100% اورجینال نسبت به فروش EMC Data Domain در ایران اقدام نموده است. نظارت بر کانال نمایندگی EMC Data Domain و اطمینان از قیمت و خدمات پس از فروش EMC Data Domain از اصول اصلی و کلیدی شرکت به عنوان نماینده EMC Data Domain تلقی شده و تعاملات شرکت با مشتریان خود بر حول این محور شکل گرفته است.شرکت های همکار فعال در حوزه امنیت شبکه می توانند جهت دریافت نمایندگی EMC Data Domain با این شرکت تماس حاصل نمایند.

برچسب ها

برچسب ها : , , , , , , , ,
مرکز خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی

کافیست تماس بگیرید         22020700 (داخلی 4)