دسته بندی : فضای ذخیره سازی , Hitachi

Hitachi VSP-G | هیتاچی VSP-G

پلتفرم ذخیرهسازی مجازی هیتاچی VSP-G

ذخیرهسازی پیشرفته در سطح Enterprise برای همهی سازمانها و همه انواع Workloadها

تا قبل از معرفی محصول هیتاچی VSP-G ،کسب و کارهای متوسط که توان ، سرعت ، پایداری و طول عمر مثال زدنی محصولات USP , USP-V ,USP-VM , VSP را در مراکز داده کسب و کارهای بزرگ و Enterprise مانند بانکها می دیدند شاید روزی را تصور نمی کردند که بتوانند از محصولی به مراتب قویتر بر پایه همان قابلیتها را بتوانند با هزینه کرد متوسط در مراکز داده خود داشته باشند . هیتاچی با معرفی VSP سری G در تلاش برای تحقق بخشیدن به درخواست به حق کسب و کارهای متوسط امروزی که برای ماندن در محیط رقابتی و Data Driven و بسیار سریع تجارت امروزی و تبدیل شدن به یک کسب و کار بزرگ نیاز به یک زیر ساخت در سطح Hitachi VSP  (نسل قبلی تجهیزات Enterprise Storage  شرکت هیتاچی ) داشتند گامی اساسی و بزرگ برداشت .

پلت​فرم ذخیره ​سازی مجازی Hitachi VSP-G ، یک سیستم ذخیره ​سازی مبتنی بر فلش است که جدیدترین فناوری ذخیره​سازی سازمانی را ارائه می​دهد. این سیستم تا چهار میلیون IOPS و 255 PB فضای ذخیره​سازی را فراهم می​کند. همچنین تنها سیستمی است که دسترسی پذیری به 100% دادهها را تضمین میکند. هیتاچی VSP سری G بر اساس 20 سال تجربه ساخته شده است و عملکرد، کارامدی و قابلیت اطمینان بی​همتایی دارد.

امروز زیرساخت تعریف شده بر اساس نرمافزار (SDI) هیتاچی VSP-G نیاز مشترک همگی کسب و کارهاست زیرا اتوماسیون بسیار ساده​ای را ارائه می​دهد. همچنین امکان دسترسی بیشتر به داده​ ها و مدیریت بهینه آنها برای کاربریهای گوناگون مانند Big Data ,  Machine Learning , Deep Learning , Data (Real Time ,Offline) Analytics آنها را فراهم می​کند؛ بدین صورت چابکی افزایش پیدا می​کند؛ چابکی بالا یکی از نیازهای اصلی کسب​ و کارهایی است به دنبال مدیریت و توسعهی سریع و کارامد هستند. محصولات Hitachi VSP-G که از سیستم عامل مجازی​ سازی ذخیره ​سازی (SVOS) بهره می​گیرند، حداکثر عملکرد، کارامدی و تحمل​ پذیری را فراهم می​کنند و در عین حال، پیچیدگی را حداقل می​نمایند.

همه مدلهای VSP، مدیریت ذخیرهسازی را Virtualize و Consolidate میکنند. این قابلیت به بخش​های IT امکان  می​دهد تا روشی مشترک را برای کنترل عملیات ذخیره​ سازی، مستقل از چگونگی تکامل زمانی سخت ​افزار فیزیکی، فراهم کنند. SVOS مبنایی برای عملکرد ذخیره​ سازی بهتر، دسترسی​پذیری بیشتری و کارامدی مناسب​ تر فراهم می​کند.

اطلاعات محصولات

  • معرفی مدل و نسخه های محصول

Hitachi Accelerated Flash (HAF) : بهینه​سازیهایی که SVOS در بخش Flash Based Media ها ارائه می دهد با Flash Module Drive های فلش (FMD_DC2) ترکیب می​شود تا بهترین عملکرد و کارامدی را برای سیستم​های Hybrid و VSP All Flash فراهم شود . برای سیتمهای Hybrid ، نرم​افزار HAF قابلیت Automated Active-Flash Tiering را فراهم می​کند (With 1MB Granularity) که در نوع خود بی نظیر است.  این قابلیت بر داده​ها نظارت و آنها را به صورت بلادرنگ به Flash Modules منتقل می​کند؛ بدین ترتیب می​توان پاسخ​گویی بهتری در مقابل تغییرات ناگهانی در Workloadها داشت . با توجه داشت که SVOV در کنار HAF می​تواند تجربه​ All Flash با هزینه Hybrid را برای مشتری و سرویسها و سامانه های او فراهم آورد . آنچه که در برندهای رقیب تنها در سری های VMAX 2nd and 3rd Gen (Hypermax) قابل مشاهده است .

نمایندگی هیتاچی | فروش هیتاچی | نماینده Hitachi در ایران | محصولات ذخیره سازی هیتاچی | Hitachi VSP G Series SAN Storage

نمایندگی هیتاچی | فروش هیتاچی | نماینده Hitachi در ایران | محصولات ذخیره سازی هیتاچی | Hitachi VSP G Series Storage

 

HAF عملکرد واقعی بهتری را با تاخیر نهفته​ کمتر ارائه می​دهد. این قابلیت در کنار فشرده ​سازی آنلاین، بازدهی را افزایش می​دهد و پایداری بالاتری را تضمین می​کند. FMD DC2 از ماژول​های فلش خاصی استفاده می​کند که نسبت به دیسک​های (SSD) موجود تا پنج برابر سرعت انتقال بالاتری دارند؛ به این صورت اپلیکیشن​ها سریع​تر کار می​کنند و حتی در زمان که حجم کار افزایش پیدا می​کند، کند نمی​شوند. ٍEmbedded ASIC موجود در FMD DC2 امکان فشرده​ سازی بیشتر داده را فراهم می​کند؛ بدین ترتیب سرعت فشرده​ سازی نسبت به محصولات استورج مشابه تا 10 برابر بهبود پیدا می​کند، و همچنین منابع سیستم آزاد می​شود و Host​ها و Applicationهای بیشتری تحت پشتیبانی قرار می​گیرند. این محصول در مقایسه با اغلب سیستم​های SSD، ظرفیت بالاتری را تا 8 PB ارائه می​کند. Hitachi Data Systems با استفاده از فناوری​های Data Reduction ظرفیت اسمی فلش را تا 2 برابر نسبت به رقبا افزایش می​دهند. این بدان دلیل است که HGST ، دیگر زیرمجموعه Hitachi Vantara ، FMD را برای VSP Storageسری G و بر اساس روشهای محاسباتی SVOS بهینه سازی می کند. امری که در هیچ برند دیگری اتفاق نمی افتد ، چراکه نیازمند سطح بسیار بالایی از همکاری میان تولید کنندگان SSD مانند سامسونگ با شرکت های ارائه دهنده محصولات Hybrid و یا All Flash می باشد .

***حداکثر IOPS آخرین محصول Midrange All Flash شرکت Dell EMC با نام Unity 650F Hybrid با 512GB DRAM Cache به عدد 440K می رسد . اولین محصول Hybrid سری جدید هیتاچی VSP-G با نام VSP Storage G350 با تنها 128GB Dram Cache عدد 600K را ارائه می دهد .

آخرین اختراعاتی که هیتاچی به منظور ارائه کارایی ،پایداری و بهینه سازی فضا به ثبت رسانده و دارای US Patent Number بوده به شرح ذیل می باشند :

Effective Storage Capacity Inline Compression Offload

Advanced inline compression provides more storage capacity of pool to be provided to virtual volume without affecting performance

High Performance Cache Bypass Technology

With FMD or FMD2 media SVOS avoids an extra copy into cache with flash reads and writes using patented “express” I/O processing and optimization with caching algorithms and cache bypass optimized for flash

Advanced Enterprise External and Internal Virtualized Tiered Storage Dynamic Tiering/ Active Flash

Dyamic Tiering has flash specific read/write IO profiling, modified tiering algorithms and buffer handling, and the new Active Flash feature that enables real-time elevation to flash of suddenly active data on lower Dynamic Tiering tiers

Extended Life Global Wear Leveling

Wear leveling is done globally across all modules in a pool of flash modules.

Flash Optimized Design FMD Architecture

The FMD patented design leverages a high speed, parallelized architecture.

 

هیتاچی تنها شرکتی شد که  100% پایداری داده ها و سامانه های مرتبط با آنها را گارانتی می کند.

Integrated Active Mirroring امکان بالاترین سطح حفاظت از داده را فراهم می​کند. این موضوعی است که در هیچ سیستم ذخیره سازی دیگری تا امروز وجود نداشته است . قابلیت Global-Active Device  از خواندن و نوشتن داده ​های مشابه به صورت همزمان در دو محل پشتیبانی می​کند (Read/Write Copies Of The Same Data) . طراحی Active-Active آن امکان پیاده سازی Cross-Mirrored Storage Volumes  را بر روی سیستم​های VSP که با هم Match شده اند فراهم می​کند ,  و اینگونه خواندن و نوشتن I/Oها در هر دو  Hitachi VSP-G انجام می​دهند که پیوسته به روز رسانی می​شوند. حال اگر در یک سایت Failure Disk Controller  اتفاق بیفتد ،Controller سایت دوم به شکل خودکار شروع بکار می​کند و I/Oهای R/RW را می​پذیرد . این موضوع این امکان را فراهم آورده است تا VSP-G هیتاچی تنها محصول موجود در صنعت ذخیره سازی باشد که یک 100% Pure Availability برای داده های سازمان فراهم آورد . امری که در Flagship Productهای شرکتهای دیگر مانند EMC Hypermax حداکثر 99.9999 است .  

در مبحث Data Protection و Replication هیتاچی بر روی VSP G Series Storage از فناوریهای ذیل استفاده می کند. نکته قابل توجه امکان Advanced Journaling می باشد که بر روی Hitachi VSP-G بدون نیاز به هیچ گونه راه کار و ابزار 3rd Party اجرا می شود . برای داشتن این امکان در Dell EMC باید راه کار  RecoverPoint اجرا شود که خو دارای اجزای سخت افزاری و نرم افزاری مجزا خواهد بود .

  • Synchronous Replication
  • Asynchronous Replication
  • Advanced Journaling Replication
  • Delta Synchronization

نمایندگی هیتاچی | فروش هیتاچی | نماینده Hitachi در ایران | محصولات ذخیره سازی هیتاچی | Hitachi VSP G Series SAN Storage

نمایندگی هیتاچی | فروش هیتاچی | نماینده Hitachi در ایران | محصولات ذخیره سازی هیتاچی | Hitachi VSP G Series Storage

 

Unified storage این امکان را می دهد  تا VSP-G هیتاچی به عنوان SAN and Object Storage و NAS ​ بکار گرفته شود. با ذخیره​ سازی یکپارچه​ی هیتاچی، عملیات IT ساده​ می​شود و مشکلات ذخیره​ سازی کاهش می​یابد. پلت​فرم NAS هیتاچی (HNAS) از معماری Hardware Accelerated Hybrid-Core استفاده می​کند. این معماری، ظرفیت را در چند اپلیکیشن یکپارچه می​کند و مدیریت ذخیره ​سازی را برای محیط​های سازمانی ساده می​نماید بدون اینکه عملکرد و گسترش​ پذیری تضعیف شود.

در بخش Deduplication معماری FPGA شرکت هیتاچی Deduplication را بصورت User-Transparent را با صرفه​ جویی در ذخیره ​سازی تا 90% فراهم میکند، بدون اینکه تاثیری بر عملکرد داشته باشد. به همین دلیل VSP G Series Storage  و VSP-F (مدل All Flash VSP) یکی از سیتمهای VMware Recommended برای VDI می باشد .

Data Migrator to Cloud Feature : هیتاچی در محصولات VSP-G از طریق قابلیت انتقال داده به سرویس ابری به سازمان​ها امکان می​دهد تا با انتقال فایل​های کم استفاده به پلت​فرم HCP یا سرویس​های ابری دیگر، مانند سرویس ابری هیتاچی، S3 آمازون و Azure مایکروسافت از مزایای این سرویس​ها بهره ببرند. با این کار فضای ذخیره​ سازی برای کاربردهای مهم آزاد می​شود؛ بدین صورت همچنین نیاز به سرمایه ​گذاری بیشتر برای ذخیره ​سازی نیز کاهش می ​یابد.

Automated Workflow Capabilities : این سری از قابلیت​ها ، تامین فضای ذخیره ​سازی مناسب را برای Critical Business Applications تسریع می​کند تا خدمات جدید IT را با سرعت بیشتری تحویل کاربران آن شوند. نرم ​افزار Hitachi Automation Director به زیرساخت ذخیره​ سازی امکان می​دهد تا وظایف کاری را به شکل هوشمند و خودکار انجام دهد؛ لذا مدیریت ذخیره​ سازی با بهترین روش​ها انجام می​شود. از طریق Infrastructure Abstraction ، وظایف مدیریتی تکراری و متداول را می​توان ساده کرد؛ لذا قابلیت اطمینان بهبود پیدا می​کند و خدمات جدید IT با سرعت بیشتری به کسب و کارها ارائه می​شود.

قابلیت Mainframe storage مدلهای VSP-G1000 , VSP-G1500 با پشتیبانی از IBM Mainframe با  PAV، Hyper PAV، DVE، EAV، PPRC، FICON® with Multitrack  IBM کاملا Compatible است . بعلاوه با انواع گوناگون HyperSwap در کنار XRC، Flash Copy ® نیز کاملا سازگار می باشد .

Virtualized Server Environments  : کارایی فوق العاده و بی نظیر قابلیت محصولات VSP هیتاچی سری G در این زمینه در واقع مکمل دیگر تواناییهای آن خواهد بود. تلفیق اپلیکیشن​های VMware (شامل VAAI، VASA، VAMP، VADP، VVOL) و اپلیکیشن​های ویندوز 2012 (شامل VSS، ODX)، وظایف سنگین ذخیره ​سازی را از دوش Hypervisor برمی​دارد تا کارایی و تعداد ماشین مجازی که می توانند از سرویسهای زیر ساخت ذخیره سازی Hitachi بهره ببرند را افزایش دهد، عملکرد را بهبود بخشد و فشار بار کاری را کمتر نماید.

محصولات VSP هیتاچی سری G به بهره بردن از (Storage Virtualization Operating System (SVOS با داشتن کمترین هزینه CAPEX و OPEX یک راهکار ذخیره​ سازی گسترش ​پذیر و مبتنی بر نرم ​افزار را تعریف می​کنند که چابکی ، کارایی ، پیش بینی پذیر ، پایداری بی نظیر و امکان بهره بردن از زیر ساخت ذخیره سازی Hitachi موجود را با کمک External Storage Virtualization برای سازمان به ارمغان می ​آورند.

Hitachi Data Protection Suite (HDPS) Powered by Commvaultهیتاچی در بسته HDPS که بر روی VSP سری G اجرا می شوند از نرم افزارهای شرکت Commvault که سالیان درازی است که در زمره Leaderهای محافظت از داده جهان به زعم گارتنر و برترین به زعم IDC بهره می برد . در هیتاچی VSP سری G شما می توانید از هر LUN تا 1024 عدد Snapshot تهیه کنید بدون اینکه اثری بر روی عملکرد LDEV داشته باشد امری که برای مثال در Unity عدد 256 میباشد . با این تفاوت که مکانیزم گرفتن Snapshot در Unity  به حدی Resource Intensive است که در مستندات Best practice این محصول پیشنهاد شده در Snapshot Enabled Pool از SSD استفاده شود . ترکیب این موضوع با VMware VDI View Composer نتایج غیر قابل باوری برای طراحان زیرساخت VDI خواهد داشت .

استفاده از بیشترین تعداد SAS Backend Link در صنعت ذخیره سازی : در هیتاچی VSP سری G از تعداد حداقل 8 Backend 12G SAS Link برای ارتباط میان Disk Controller و Hitachi Storage Compute Brain (کنترلر مرکزی) بهره می برد . این عدد در مدلهای گوناگون به 32, 64 و حتی 128 لینک میرسد . حداکثر تعداد Snapshotهایی که Unity 650F (قویترین و آخرین محصول All Flash Midrange شرکت Dell EMC ) می تواند Per System ارائه بدهد 6000 Snapshot می باشد.در VSP G350 این عدد 262144  می باشد .

پرسش : طول عمر متوسط Hitachi HDDS and SSDs including FMD  چه مقدار می باشد ؟

پاسخ : با توجه به اینکه HGST مدیاهای ذخیره سازی VSP-G Hitachi را تولید می کند و به منظور حفظ برتری VSP G Series Storage این Media ها با طول عمر 7 سال ارائه می شوند .

پرسش : با توجه به نقش هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در صنعت داده ، آیا برندهای مطرح جهان مانند Hitachi Vantara ، Dell EMC , HPE , Netapp برنامه ای برای استفاده از این تکنولوژی بر روی محصولات استورج خود دارند .

پاسخ : در هیتاچی VSP سری G از AI و ML (یادگیری ماشینی) برای Tiering و Infrastructure Analytics نه امروز بلکه از ابتدای 2017 استفاده میکند و در این زمینه اختراعاتی هم به ثبت رسانده است .  EMC در آخرین محصول خود  All Flash که مبتنی بر NVMe بوده (POWERMAX  ML ) بهره می برد . لازم به ذکر است که POWERMAX در می 2018 معرفی شده است و GA آن برای Quarter آخر 2018 پیشبینی شده است .

پی نویس : امروز شرکت HDS تحت یک هولدینگ با نام Hitachi Vantara فعالیت می کند.

نمایندگی هیتاچی | فروش هیتاچی | نماینده Hitachi در ایران | محصولات ذخیره سازی هیتاچی | Hitachi VSP G Series SAN Storage

نمایندگی هیتاچی | فروش هیتاچی | نماینده Hitachi در ایران | محصولات ذخیره سازی هیتاچی | Hitachi VSP G Series Storage

شرکت ماهان شبکه به عنوان نمایندگی فروش هیتاچی و EMC یکی از پیشگامان ارائه محصولات ذخیره سازی هیتاچی در ایران ، اقدام به تامین و فروش هیتاچی نموده است. نماینده Hitachi در ایران هر روزه به مشتریان کمک می‌کند تا پیشرفته‌‌ترین شبکه‌های سازمانی را بسازند. هدف ما به عنوان نماینده Hitachi در ایران، همکاری با مشتریانمان به عنوان یک شریک قابل اطمینان است؛ تلاش می‌کنیم تا راهکارهای کارامد و انعطاف‌پذیری را برای آنها مهیا کنیم تا نه تنها با استفاده از این راه‌کارها شبکه‌شان را مدرن‌ کنند، بلکه با کمک آنها بتوانند ارزش تجاری واقعی را ارائه دهند.نماینده Hitachi در ایران با استفاده از سبد محصولات ذخیره سازی Hitachi کامل خود ، شما را در ساختن شبکه‌های قوی‌تر، پایدارتر و قابل اعتماد تر یاری می‌ رساند. تمرکز همه جانبه بر محصولات ذخیره سازی هیتاچی و تجربه وسیع ما در فروش هیتاچی و ارائه خدمات پشتیانی هیتاچی ما را قادر به ارائه خدمات با کیفیت بالا و تجربه‌ای عالی به مشتری می‌کند. همه افراد در نمایندگی هیتاچی بر ارائه استراتژیها، معماریها و فناوریهایی به مشتریانمان تمرکز دارند که مورد نیاز ساخت بهترین شبکه‌های تجاری اکنون و آینده هستند.

ایجاد و توسعه کانال نمایندگی هیتاچی در ایران از اولین اقدامات شرکت بوده و در همین راستا نسبت به اعطای نمایندگی هیتاچی به شرکتهای فعال در مراکز استانها اقدام شده است. نماینده Hitachi شرکت ماهان شبکه در سراسر کشور موظف به فروش هیتاچی با قیمت رقابتی و با گارانتی معتبر می باشند. شایان ذکر می باشد، کلیه محصولات از نماینده هیتاچی در خارج از کشور تامین شده و شرکت ماهان شبکه بصورت 100% اورجینال نسبت به فروش Hitachi در ایران اقدام نموده است. نظارت بر کانال نمایندگی هیتاچی و اطمینان از قیمت و خدمات پس از فروش هیتاچی از اصول اصلی و کلیدی شرکت به عنوان نماینده Hitachi در ایران تلقی شده و تعاملات شرکت با مشتریان خود بر حول این محور شکل گرفته است.شرکت های همکار فعال در حوزه تجهیزات ذخیره سازی Hitachi می توانند جهت دریافت نمایندگی هیتاچی با این شرکت تماس حاصل نمایند.

برچسب ها

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
مرکز خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی

کافیست تماس بگیرید         22020700 (داخلی 4)